Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 81,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu
Blog
Ako si správne vybrať a nalepiť umelé mihalnice?
02.03.2021
Ako si správne vybrať a nalepiť umelé mihalnice?
Prírodné, norkové, objemove mihalnice ... neviete, ktorý typ mihalníc je pre vás ten pravý? Ako dlho vydrží umelé mihalnice a ako ich odstrániť? Máme ... čítať celé
Lepidlá na predlžovanie mihalníc
11.02.2021
Lepidlá na predlžovanie mihalníc
Správny výber lepidla na mihalnice je jednou z najdôležitejších vecí pri predlžovaní mihalníc. Dnešný trh ponúka nepreberné množstvo, ale ako sa v tom... čítať celé
Alergia na umelé mihalnice - ako ju predchádzať?
19.12.2020
Alergia na umelé mihalnice - ako ju predchádzať?
Pálenie očí alebo červené oči po predĺžení mihalníc. Poznáte to? Problém je v 99% v zlej aplikácii, len 1% klientiek trpí na alergiou na aktívnu zložk... čítať celé
Zobraziť všetky články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Ako si správne vybrať a nalepiť umelé mihalnice?
02.03.2021

Ako si správne vybrať a nalepiť umelé mihalnice?

Mihalnicevyrobené z hypoalergénneho  monofilu  s  prídavkom buď syntetiky, potom sa jednáotzv. norkové mihalnice,ktoré svojouľahkosťou a svojím leskom majú pripomínaťnorkové srsť, preto sa označujú ako MINK, alebo hodvábne, potom sú to tzv. hodvábne mihalnice, ktoré sa označujú ako SILK.

norkove mihalnice

Okrem týchto základných mihalníc je špecifická skupina pravých norkových mihalníc, tzv. REALMINK, čo sú naozaj mihalnice z prírodného materiálu, konkrétne sa jedná o srsť z norky.

Osobná skúsenosť

Osobná skúsenosť s nimi nie je nejaká extra - sú to mihalnice, ktoré nemajú jasne danú hrúbku, dĺžku majú "primerane", tzn. majú zhruba rovnakú dĺžku a zakrivenie iba dočasné. De facto sa správajú ako prírodné mihalnice - ak ich chcete mať v určitom zakrivenie, musíte používať kulmu na mihalnice, inak sa "rovnajú".

Rozhodne od týchto mihalníc neočakávajte zvýraznenie,ktorého dosiahnete pri použití MINK alebo SILK mihalníc.

Dlší rozdelenie mihalníc

1. Podľa spôsobu balenia

  • kalíšok
  • easy off

Ku kalíškovým mihalniciam je dobré používať silikónovú podložku, na ktorú si mihalnice pekne vybavíte a následne jednu po druhej odoberáte a lepíte. Často sa stáva, že si "řasmenky" mihalnice vysypávajú na obrúsok alebo papierovú vreckovku, čo nie je práve najlepšie riešenie.

Všetky mihalnice sú v spodnej časti porézny, aby mohli "natiahnuť" dostatočné množstvo lepidla na mihalnice. Ak sa do týchto pórov dostanú chĺpky z obrúska či vreckovky, tak vo výsledku ho ešte prilepíte lepidlom. S najväčšou pravdepodobnosťou potom tieto chĺpky môžete vidieť v zrkadle. Chcete ho odstrániť, ale oni nejdú dole ... .však sú prilepené.

V lepšom prípade to vzdáte, v horšom vytrhnete chĺpok s umelou i prírodné riasou, čo je nielen veľmi bolestivé, ale vzniká tým aj riziko, že dané miesto sa zapáli.

TIP: Ako vybrať lepidlo na predlžovanie mihalníc

Oproti tomu mihalnice, ktoré sú balené formou easy-off sú na manipuláciu, ale aj uskladnenie oveľa jednoduchšie. Jednotlivé mihalnice sú nalepené na pásikoch, ktoré z krabičky jednoducho vyberiete a môžete si ich nalepiť na ruku alebo prsteň na mihalnice. Po práci pásik vrátite späť do krabičky a hotovo.

2. Podľa zakrivenie

V súčasnosti sa používa 5 typov zakrivenie - J, B, C, D, L

Najuniverzálnejším zakrivením je B a C.

J - je zakrivenie pre pomerne rovné až trčavé prírodné riasy.

D - je už veľmi silné zakrivenie, ktoré nemusia každému sedieť a hlavne držať!

L - je špecifické zakrivenie, ktoré je určené pre veľmi krátke a rovné mihalnice. U tohto typu prírodných rias je nutné, aby bol spoj čo najväčší a pevný.

Ako správne vybrať zakrivenie mihalníc?

Je to veľmi individuálne a nemožno povedať, že ak použijete B alebo C, bude všetko OK. Áno, najuniverzálnejší je zakrivenie B, ktoré sa tiež využíva v kurzoch predlžovanie mihalníc. Je to zakrivenie, ktoré neurazí, ale na 99% bude držať, za predpokladu dodržania technologického postupu.

Vždy je dobré vychádzať z prírodných mihalníc. Pokiaľ má klientka krátke a rovné mihalnice, tak určite nebude dobré ju aplikovať zakrivenie C alebo D, pretože lepiaca plocha bude minimálna. Platí nepísané pravidlo, že 2/3 umelé mihalnice by mali ležať na prírodné riase. Inak je nutné počítať s tým, že trvanlivosť nebude dostatočná.

3. Podľa sily mihalníc

Sila mihalníc sa meria v desatinách milimetra a dnes je de facto možné mať akúkoľvek silu, od 0,05mm po 0,3mm.

Pri výbere sily mihalníc je vždy nutné vychádzať z prírodných mihalníc a potom aj efektom, ktorý chcete na oku vytvoriť. Ak chcete aplikovať jednotlivú umelou riasu na jednu prírodné, potom je ideálne používať hrúbky mihalníc 0,20 mm a 0,25mm. Pre slabšie prírodné mihalnice a pre efekt, kedy si klientka nepraje mať výrazné predĺženie, sa používajú hrúbky 0,15mm. Oproti tomu hrúbka 0,30mm sa využíva výnimočne, pretože silne zaťažujú prírodné mihalnice a sú určené najmä pre fotky či film.

V poslednej dobe stúpajú v obľube tzv. Objemové mihalnice, čo sú v podstate veľmi tenké mihalnice s hrúbkou 0,07mm či 0,10mm, ktoré sú pripravené už v trsu, podľa označenia napr. 3D - tri mihalnice v trsu, 4D - štyri mihalnice v trsu, atď., ktoré stačí sňať z pásku a nalepiť.

Konečný efekt je naozaj luxusný.

K týmto typom mihalníc je dobré používať lepidlá, ktoré sú pre tento typ mihalníc určená. Majú odlišnú viskozitu a lepšie sa s riasami pri použití týchto lepidiel manipuluje.

Objemových  mihalníc môžete pochopiteľne docieliť aj použitím jednotlivých mihalníc, ktoré iba aplikujete do vejáriky na prírodné mihalnicu. 

Treba podotknúť, že tu musíte sčítať jednotlivé hrúbky mihalníc. Preto je vhodné využívať  veľmi tenkých mihalníc, tzv. Ultra slimmihalnice, ich hrúbka je 0,05 mm a 0,07mm.

4. Podľa dĺžky

Dĺžka mihalníc sa opäť meria v milimetroch a pohybuje sa v rozmedzí 5mm až 20mm.

Čo sa týka výberu vhodnej dĺžky, tak opäť záleží na tom, či chcete klientke vytvoriť krásne mihalnice, ktoré "len" zvýrazní klientčino oko a alebo sa jej chcete pomstiť a na očiach ju vytvoriť "vetráky", ktoré za vetre účesov aj obočie.

Zo skúsenosti viem, že sa najčastejšie používajú dĺžky od 9mm do 13mm, ak chcem zachovať tvar a prirodzenosť oka. 14mm a vyššie sú už veľmi dlhé riasy a svoje zastúpenie určite majú na fotky či plátno kín.

Ovšem všetko je o vkusu, priania klientky a v neposlednom rade opäť a znova o kvalite a dĺžke prírodných mihalníc. Platí nepísané pravidlo, že prírodná mihalnica by mala zasahovať min do 1/3, ideálne do ½ umelé mihalnice.

Preložené do slovenčiny to znamená, že ak prírodná mihalnica je dlhá napr. 4mm, tak max. Dĺžka umelé mihalnice bude 12mm, ideálne však okolo 8mm, aby bola zaručená trvanlivosť a aby nedochádzalo k lámaniu prírodných mihalníc.

 

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková

Best Lashes Professional

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Novinky a akcie do e-mailu
Buďte prvý, kto vie o špeciálnych zľavách. Odoberajte novinky a akčné ponuky.
 
Výhody dopravy a platby

 

 

2200 + výdajných miest

Kontakt
Best Lashes Professional
Ing. Lucie Marková
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Copyright © 2009 - 2023 Best Lashes Professional • Na UX & Web Design je tu Lukáš Dubina
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk