Aby sa vám ľahko nakupovalo, používame na webe na personalizáciu a analýze návštevnosti cookies. Viac informácií

Neviete si rady? Ozvite sa

+420 607 263 768 Po - Pá (8 - 16 hod) info@best-lashes.sk

 

 

Sledujte novinky

TOVAR V AKCII

naša cena 13,50 EUR (343 Kč)
skladom
naša cena 14,00 EUR (356 Kč)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1,60 EUR (41 Kč)
skladom
naša cena 3,80 EUR (97 Kč)
skladom
naša cena 3,90 EUR (99 Kč)
skladom

19. 01. 2020

Alergia na umelé mihalnice - ako ju predchádzať?

Určite poznáte vo svojom okolí nejakú dámu, ktorá povedala:

"Na umelé mihalnice? Už nikdy! Ešte 3 dni som mala oči ako tenisáky a mohla som sa údrbať! Musela som ich dať dole a ďalší týždeň sa dávala dokopy mastí na oči! "

Áno, bohužiaľ, aj to sa stáva a príčina býva v 99% v zlej aplikácii, len 1% klientiek trpí alergiou na aktívnu zložku lepidla či na alkohol z pomocných tekutín.

Ako názov samotnej metódy napovedá, jedná sa o metódu lepenia jednotlivé umelé riasy na jednotlivú prírodné riasu, nie na viečko!

To býva najčastejší dôvod svrbenie očných viečok (ako lepidlo schne a "vytvrdává", tým viac sťahuje citlivú kožu na očných viečkach), ktoré sa väčšinou následným "škrabaním" rozvinie v zápal a potom nezostáva nič iné ako predĺžené mihalnice okamžite zložiť, zájsť k lekárovi a aplikovať masť.


Ako predísť alergii na umelé mihalnice?

Ak ste lash stylistka, neaplikujte mihalnice s lepidlom na viečko, k tomu to lepidlo naozaj neslúži. Ak ste klientka, skúste po aplikácii jednoduchú vec - silno zatvorte oči (také to zatvorenie, ako keby vám "niečo" natieklo do oka). Ak pocítite akékoľvek štípanie či "pichanie" v oblasti korienkov mihalníc, tak máte 100% niektoré nalepené na viečku alebo vo veľmi tesnej blízkosti.

A čím silnejší lepidlo bolo použité, tým väčšia agresivita a väčšie percento vzniku alergických reakcií.

Pochopiteľne, môže sa stať, že môžete mať alergii na alkohol v kozmetických výrobkoch, čo však nevylučuje, že nemôžete mihalnice mať, len je na mieste veľká, naozaj veľká opatrnosť.

Celkom živo si pamätám svoju dlhoročnú klientku, ktorá bola dokonalým cvičným materiálom a obrovskou výzvou - bola nočnou morou všetkých lash stylistek - mala alergii na alkohol v kozmetických výrobkoch, veľmi riedke a slabé mihalnice a ako bonus je mala mliečno priehľadné.

Keď prišla prvýkrát a videla som to, čo som videla, tak som sa asi netvárila nadšene, ale ona sa len pousmiala a povedala: "To je, čo!

A preto som tu, aby som tak nevyzerala.

Veľa rokov sme aplikovali objemovej mihalnice nízkovýparovým lepidlom, odmašťovaly jednu mihalnicu po druhej zvlášť mikro štetčekom, pretože akýkoľvek kontakt s alkoholom ju behom pár minút vytvoril veľké červené škvrny ....

No ale späť k alergickým reakciám. Ak zistíte, ako klientka, že máte alergickú reakciu, nechajte si mihalnice odborne odstrániť a počítajte s tým, že nejakú dobu nebudete vhodnú adeptkou na predĺžené mihalnice!

Pokiaľ chcete mať, ako lash stylistka, istotu, že nedôjde k žiadnej reakcii, napriek tomu, že dodržiavate technologický postup a lepidlo neaplikujete na viečka, aplikujte klientke pár mihalníc lepidlom, ktoré štandardne používate. Nechajte ju cca 30min. v pokoji a ak sa nedostaví žiadna reakcia, môžete pokračovať v aplikácii. Rozhodne nenanášajte lepidlo, v rámci testu na reakciu, na koži!

Záverom by som len podotkla, že pracujete s chemickou látkou a ešte v oblasti oka! Preto pracujte opatrne a rozhodne nie na úkor kvality, oplatí sa to.

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková

Best Lashes Professional s.r.o.