Aby sa vám ľahko nakupovalo, používame na webe na personalizáciu a analýze návštevnosti cookies. Viac informácií

Neviete si rady? Ozvite sa

+420 607 263 768 Po - Pá (8 - 16 hod) info@best-lashes.sk

 

 

Sledujte novinky

TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 7,00 EUR (178 Kč)
skladom
naša cena 12,50 EUR (318 Kč)
skladom
naša cena 10,50 EUR (267 Kč)
skladom

19. 01. 2020

Alergia na umelé mihalnice - ako ju predchádzať?

Určite poznáte vo svojom okolí nejakú dámu, ktorá povedala:

"Na umelé mihalnice? Už nikdy! Ešte 3 dni som mala oči ako tenisáky a mohla som sa údrbať! Musela som ich dať dole a ďalší týždeň sa dávala dokopy mastí na oči! "

Áno, bohužiaľ, aj to sa stáva a príčina býva v 99% v zlej aplikácii, len 1% klientiek trpí alergiou na aktívnu zložku lepidla či na alkohol z pomocných tekutín.

Ako názov samotnej metódy napovedá, jedná sa o metódu lepenia jednotlivé umelé riasy na jednotlivú prírodné riasu, nie na viečko!

To býva najčastejší dôvod svrbenie očných viečok (ako lepidlo schne a "vytvrdává", tým viac sťahuje citlivú kožu na očných viečkach), ktoré sa väčšinou následným "škrabaním" rozvinie v zápal a potom nezostáva nič iné ako predĺžené mihalnice okamžite zložiť, zájsť k lekárovi a aplikovať masť.


Ako predísť alergii na umelé mihalnice?

Ak ste lash stylistka, neaplikujte mihalnice s lepidlom na viečko, k tomu to lepidlo naozaj neslúži. Ak ste klientka, skúste po aplikácii jednoduchú vec - silno zatvorte oči (také to zatvorenie, ako keby vám "niečo" natieklo do oka). Ak pocítite akékoľvek štípanie či "pichanie" v oblasti korienkov mihalníc, tak máte 100% niektoré nalepené na viečku alebo vo veľmi tesnej blízkosti.

A čím silnejší lepidlo bolo použité, tým väčšia agresivita a väčšie percento vzniku alergických reakcií.

Pochopiteľne, môže sa stať, že môžete mať alergii na alkohol v kozmetických výrobkoch, čo však nevylučuje, že nemôžete mihalnice mať, len je na mieste veľká, naozaj veľká opatrnosť.

Celkom živo si pamätám svoju dlhoročnú klientku, ktorá bola dokonalým cvičným materiálom a obrovskou výzvou - bola nočnou morou všetkých lash stylistek - mala alergii na alkohol v kozmetických výrobkoch, veľmi riedke a slabé mihalnice a ako bonus je mala mliečno priehľadné.

Keď prišla prvýkrát a videla som to, čo som videla, tak som sa asi netvárila nadšene, ale ona sa len pousmiala a povedala: "To je, čo!

A preto som tu, aby som tak nevyzerala.

Veľa rokov sme aplikovali objemovej mihalnice nízkovýparovým lepidlom, odmašťovaly jednu mihalnicu po druhej zvlášť mikro štetčekom, pretože akýkoľvek kontakt s alkoholom ju behom pár minút vytvoril veľké červené škvrny ....

No ale späť k alergickým reakciám. Ak zistíte, ako klientka, že máte alergickú reakciu, nechajte si mihalnice odborne odstrániť a počítajte s tým, že nejakú dobu nebudete vhodnú adeptkou na predĺžené mihalnice!

Pokiaľ chcete mať, ako lash stylistka, istotu, že nedôjde k žiadnej reakcii, napriek tomu, že dodržiavate technologický postup a lepidlo neaplikujete na viečka, aplikujte klientke pár mihalníc lepidlom, ktoré štandardne používate. Nechajte ju cca 30min. v pokoji a ak sa nedostaví žiadna reakcia, môžete pokračovať v aplikácii. Rozhodne nenanášajte lepidlo, v rámci testu na reakciu, na koži!

Záverom by som len podotkla, že pracujete s chemickou látkou a ešte v oblasti oka! Preto pracujte opatrne a rozhodne nie na úkor kvality, oplatí sa to.

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková

Best Lashes Professional s.r.o.