Aby sa vám ľahko nakupovalo, používame na webe na personalizáciu a analýze návštevnosti cookies. Viac informácií

Neviete si rady? Ozvite sa

+420 607 263 768 Po - Pá (8 - 16 hod) info@best-lashes.sk

 

 

Sledujte novinky

TOVAR V AKCII

naša cena 3,50 EUR (89 Kč)
skladom
naša cena 14,00 EUR (356 Kč)
skladom
naša cena 30,00 EUR (762 Kč)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 8,00 EUR (203 Kč)
skladom
naša cena 2,60 EUR (66 Kč)
skladom
naša cena 1,60 EUR (41 Kč)
skladom

13. 09. 2019

Čo by sme mali vedieť o predlžovaní a zahusťovanie mihalníc?

Ak sa rozhodnete predĺžiť si alebo zahustiť mihalnice, určite sa poobzerajte po kvalitnej lash stylistke, ktorá vám vysvetlí postup a bude schopná navrhnúť najlepšie riešenie pre váš typ oka s prihliadnutím ku kvalite vašich prírodných mihalnic.

Samotná procedúra je veľmi príjemná a relaxačná. Ak je predĺženie vykonané správne, potom by malo pôsobiť veľmi prirodzene, byť trvanlivé a nemalo by dochádzať k alergickým reakciám (o tých ale neskôr).

Ďalším dôležitým faktorom pri výbere mihalnic je nosenie okuliarov. Ak nosíte okuliare, tak je dobré, nechať si nalepiť najdlhší mihalnice, ktoré vám budú aplikované a vyskúšať, či nezachytávajú o skla okuliarov!
 
 
Ako dlho nám mihalnice vydržia?

Toto je veľmi individuálny. Ak budeme vychádzať z životného cyklu prírodných mihalnic, tak na vnútornom kotuku je cyklus prírodné mihalnice cca 30 dní, na vonkajšom kotuku cca 90 dní, Takže priemerný cyklus je cca 60 dní za predpokladu, že všetky mihalnice ukončí a začnú nový cyklus v rovnaký deň. Je jasné, že týmto sa riadiť nedá.

Ideálna doba, kedy je potrebné doplniť mihalnice je cca 3-5 týždňov. Je to ale iba orientačné doba. Je nutné sa riadiť vlastným pocitom a potreby.
 
Ako sa starať o predĺžené mihalnice?

Ani perfektné lash stylistka, ktorá dodrží všetok potrebný technologický process pri aplikácii mihalnic, nie je 100% záruka, že vám riasy vydržia. Určite by s vami ale mala hovoriť o nutných zásadách, ktorými by ste sa mali riadiť, a to:
 
 • 24 hod. Po aplikácii sa vyhnúť kontaktu s vodou - nesprchovať či inak nenamáčať mihalnice. Nejde ani tak o samotné mihalnice, ale o lepidlo, ktoré k svojmu dokonalému vyschnutiu a vytvrdnutí potrebuje cca 24 hod.
 • 48 hod. Po aplikácii nechodiť do sauny - opäť, vodná para v kombinácii s vyššou teplotou môže narušiť spoj, ktorý potom nemôže zabezpečiť potrebnú trvanlivosť.
 • nie je dobré si mnout oči či spat tvárou vo vankúši - pri mechanickom dráždení dochádza k narušovaniu a následnému drobenie lepidlá, čo vedie k odpadnutiu umelé mihalnice.
 • pre odličovanie očí a očného okolia by ste mali používať odličovače bez olejových zložiek, ktoré postupne uvoľňujú spoj a dochádza k predčasnému "odlúpnutiu" predĺžené riasy; na odličovanie je vhodné používať buničinu alebo papierové obrúsky bez "chĺpkov", ktoré zbytočne zostávajú na riasach a pri ich odstránení môže dôjsť k vytrhnutiu prírodné riasy, čo je veľmi bolestivé a môže dôjsťk zápalu
   
  Odličovače a tampóny
   
   
  Predĺženie trvanlivosti

  Ak chcete naozaj predĺžiť životnosť svojich predĺžených rias, potom si kúpte fixer na predĺžené riasy. Či využijete priehľadnou alebo variantov je na vás. Úlohou Fixer je vytvoriť ochranný film na spoji, ktorý ho chráni pred mastnotou z očných tieňov či očných krémov.

  Nutné vziať do úvahy, že Fixer, ktoré sú určené pre domáce použitie je možné aplikovať najskôr po 24 hodinách. Pokiaľ si zaobstaráte fixer pre lash stylistky, môžete ho aplikovať cca 5 min po aplikácii. Tento fixer ale používajú ako súčasť služby všetky kvalitné lash stylistky.
   
  Fixery na mihalnice
   
  Čo neodporúčame

  Čo rozhodne nie je vhodné pre predĺžené riasy, resp. pre spoj, sú klasické špirály na mihalnice. Ak máte potrebu líčiť predĺžené riasy, siahnite po špirále, ktorá je na to určená. Tieto špirály neobsahujú olejové zložky, sú na báze vody a tiez k ich odlíčenie väčšinou nepotrebujete nič iné ako buničinu a vodu.

  Rovnako nie je vhodné používať klasické očné ceruzky (pozor na kajal) či linky na riasy, obsahujú opäť mastnotu, ktorá snáď ako jediná vadí spojmi, čím skracujú trvanlivosť predĺženie.

  Fixer MAX 2 pre lash stylistky, ktorému s obľubou hovoríme "magi". Zasvätené vedia.
   
   
   
  DV fixer pre bežné denné použitie
   
   
  Autorka článku:
  Ing. Lucie Marková
  Best Lashes Professional s.r.o