Aby sa vám ľahko nakupovalo, používame na webe na personalizáciu a analýze návštevnosti cookies. Viac informácií

Neviete si rady? Ozvite sa

+420 607 263 768 Po - Pá (8 - 16 hod) info@best-lashes.sk

 

 

Sledujte novinky

TOVAR V AKCII

naša cena 3,50 EUR (89 Kč)
skladom
naša cena 10,00 EUR (254 Kč)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 50,00 EUR (1 270 Kč)
skladom
naša cena 12,50 EUR (318 Kč)
skladom

12. 04. 2020

História predlžovanie mihalníc

Ako a kde to všetko začalo?

Prvé základy úpravy mihalníc položili staré civilizácie. Ženy v starom Ríme si napríklad svoje mihalnice zvýrazňovali zmesou rozdrvené tuhy a vody.

Avšak prvý boom v predlžovaní mihalníc začal až v 20. storočí.

A kde?

Kde inde ako v Hollywoode, kde si filmové plátno priamo žiadalo dlhé a luxusné mihalnice, ktoré upútajú pozornosť všetkých divákov. Píše sa rok 1927 a legendárny vizážista Max Factor vytvára prvý umelé mihalnice pre Roxie (Phyllis Hawera) v muzikáli Chicago.

Jedná sa ale o mihalnice veľmi finančne nákladné, neprirodzené s trvanlivosťou, ktorá sa počíta na hodiny, preto zostávajú iba výsadou filmových hviezd.

Ako roky plynuli, tak sa na predlžovanie mihalníc zabudlo a s nástupom herečiek ako je Sophia Loren alebo Doris Day v 50-tych rokoch nastáva ďalší boom v používaní umelých mihalníc, ktoré už využívajú nových materiálov.

Naozajstný prelom v technike predlžovaní mihalníc nastáva až v roku 2003, kedy japonský štylista Shu Uemura aplikuje Madonne prvý mihalnice zo srsti norka technikou, ktorá je zatiaľ neprekonaná, a to riasa na riasu.

Dnes sa už k výrobe mihalníc využívaný hypo-alergénneho materiálu, ktorý svojou ľahkosťou a leskom pripomína norkové srsť.

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková

Best Lashes Professional s.r.o.