Aby sa vám ľahko nakupovalo, používame na webe na personalizáciu a analýze návštevnosti cookies. Viac informácií

Neviete si rady? Ozvite sa

+420 607 263 768 Po - Pá (8 - 16 hod) info@best-lashes.sk

 

 

Sledujte novinky

TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 1,60 EUR (42 Kč)
skladom
naša cena 15,00 EUR (393 Kč)
skladom
naša cena 10,50 EUR (275 Kč)
skladom

12. 04. 2020

História predlžovanie mihalníc

Ako a kde to všetko začalo?

Prvé základy úpravy mihalníc položili staré civilizácie. Ženy v starom Ríme si napríklad svoje mihalnice zvýrazňovali zmesou rozdrvené tuhy a vody.

Avšak prvý boom v predlžovaní mihalníc začal až v 20. storočí.

A kde?

Kde inde ako v Hollywoode, kde si filmové plátno priamo žiadalo dlhé a luxusné mihalnice, ktoré upútajú pozornosť všetkých divákov. Píše sa rok 1927 a legendárny vizážista Max Factor vytvára prvý umelé mihalnice pre Roxie (Phyllis Hawera) v muzikáli Chicago.

Jedná sa ale o mihalnice veľmi finančne nákladné, neprirodzené s trvanlivosťou, ktorá sa počíta na hodiny, preto zostávajú iba výsadou filmových hviezd.

Ako roky plynuli, tak sa na predlžovanie mihalníc zabudlo a s nástupom herečiek ako je Sophia Loren alebo Doris Day v 50-tych rokoch nastáva ďalší boom v používaní umelých mihalníc, ktoré už využívajú nových materiálov.

Naozajstný prelom v technike predlžovaní mihalníc nastáva až v roku 2003, kedy japonský štylista Shu Uemura aplikuje Madonne prvý mihalnice zo srsti norka technikou, ktorá je zatiaľ neprekonaná, a to riasa na riasu.

Dnes sa už k výrobe mihalníc využívaný hypo-alergénneho materiálu, ktorý svojou ľahkosťou a leskom pripomína norkové srsť.

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková

Best Lashes Professional s.r.o.