Aby sa vám ľahko nakupovalo, používame na webe na personalizáciu a analýze návštevnosti cookies. Viac informácií

Neviete si rady? Ozvite sa

+420 607 263 768 Po - Pá (8 - 16 hod) info@best-lashes.sk

 

 

Sledujte novinky

TOVAR V AKCII

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 10,80 EUR (274 Kč)
skladom
naša cena 12,50 EUR (318 Kč)
skladom

11. 02. 2020

Lepidlá na predlžovanie mihalníc

Správny výber lepidla na mihalnice je jednou z najdôležitejších vecí pri predlžovaní mihalníc. Dnešný trh ponúka nepreberné množstvo, ale ako sa v tom vyznať? Ako ho správne použiť, aby klientkám mihalnice vydržali a zároveň boli bez alergických reakcií?

Na to nie je jednoduché odpovedať a určite, najmä v začiatkoch, budete skúšať jednotlivé lepidlá, aby ste si vybrali to, čo vám bude najviac vyhovovať. Treba podotknúť, že všetko pôjde ruka v ruke s vašou väčšou praxou a skúsenosťami.

Lepidlá sú dnes vyrábané na základe živice a vo väčšine prípadov nevyvolávajú alergie ani nedráždi (za predpokladu správnej aplikácie !!!)

Všeobecne sa lepidlá delia do dvoch skupín

Vysocevýparová lepidla na mihalnice

Sú to lepidlá určené pre profesionálov - ich doba zasychania je veľmi rýchla, takže je nutné mať naozaj vytrénovanú ruku. Pri zlej aplikácii (na očné viečko) s veľkou pravdepodobnosťou spôsobíte podráždenia oka alebo, ak je niekto alergický, tak alergickú reakciu.

Lepidla na mihalnice

Vysocevýparová lepidla na mihalnice

Nízkovýparová lepidla na umelé mihalnice

Lepidlá, ktoré sú určené najmä pre klientky s citlivými očami, nie ako náhrada pri alergickej reakcii !!! Majú dlhšiu dobu schnutia, cca 6-9 sekúnd. Tieto lepidlá obsahujú nízke% aktívnych látok, takže treba počítať s nižšou trvanlivosťou.

TIP: Ako si správne vybrať a nalepiť umelé mihalnice?

Lepidla na mihalnice pre citlivé oči

Pochopiteľne, sú aj lepidlá, ktoré "niečo medzi" a v drvivej väčšine sa s týmito lepidlami pracuje v kurzoch predlžovanie mihalníc, pretože majú síce dlhšiu dobu schnutia, ale napriek tomu relatívne dobre drží. Osobne som v kurzoch nezažila nikoho, kto by na tento typ lepidla mal alergickú reakciu.

lepidlo na riasy bond gluenapř: Lepidlo na mihalnice Bond Glue 5ml New Line

DÔLEŽITÉ:

Od 12. 7. 2013 podľa vyjadrenia SZÚ Praha a nariadenia EÚ, spadajú lepidla na predlžovanie mihalníc do chemických látok a vzťahuje sa na ne len chemický zákon, tj. ku každému lepidlu musí byť vypracovaný bezpečnostný list podľa európskeho nariadenia REACH a ten musí byť voľne dostupný k stiahnutiu.

Autorka článku:

Ing. Lucie Marková

Best Lashes Professional s.r.o.